KIRKLARELİ VİZE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAK SINAVLARDA 120 DE 120 YAPAN ÖĞRENCİMİZ

ORTAK SINAVLARDA 120 DE 120 YAPAN ÖĞRENCİMİZ

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) İlçemiz Namık Kemal Ortaokulu öğrencisi Ceren Gökalp, sadece okulun sınava hazırlık kapsamında açtığı destekleme ve yetiştirme kursuna katılarak 120 sorunun 120’sini de doğru yaptı ve tam puan aldı.
          Ceren Gökalp, hiçbir dershaneye gitmediğini, özel bir ders almadığını sadece okulun açmış olduğu destekleme ve yetiştirme kurslarına katıldığını söyledi. Ceren, “Kurslarda öğretmenlerimiz bizlerle çok ilgilendi, bu bu da başarıyı getirdi. Çok özel bir çalışma yapmadı sadece kurslarda ve derslerde öğretmenlerimizin verdiği konulara çalıştım Milli Eğitim Bakanlığı´ nın yayınlamış olduğu kazanım testlerini her zaman takip edip öğretmenlerim ile çözdüm” dedi.

İlçemiz   Namık Kemal Ortaokulu  dört yıldır arka arkaya birinci çıkartıyor. Bunun da sebebi öğretmen, öğrenci ve veli dayanışmasının sonucudur.

Birinci olan öğrencimiz Ceren Gökalp, Vize Kaymakamımız  Soner Zeybek tarafından tablet bilgisayar ile ödüllendirildi. Kaymakamımız  Soner Zeybek, eğitim öğretimin uzun soluklu bir yaşam olduğunu bunun içinin her zaman doldurulması gerekmekte olduğunu ifade etti. Ülkenin bilim insanlarına ihtiyaç duyduğunu belirten Kaymakamımız Soner Zeybek, eğitim öğretim hayatında öğrenciyi tebrik ederek aynı başarıyı gelecek dönemlerde de sergilemesi gerektiğini bunu hem ailesinin hem de yaşadığı çevrenin bir beklentisi olduğunu söyledi.

      İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa BAYRAK, okullarda açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının önemine vurgu yaparak, bu kursların sisteminin artık oturduğunu ve öğrencilerin sadece bu kursları takip ederek Türkiye birincisi olmasının da bunun en güzel göstergesi olduğunu ifade etti.

14-06-201614-06-2016

Vize İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü KIRKLARELİ - 0 288 318 20 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.